Adrenalin v Moravském krasu

Chcete zpestřit váš pobyt v Moravském krasu trochou adrenalinu? Tady je pár typů, jak uděláš váš výlet nezapomenutelným.

Sloupsko-šošůvské jeskyně nabízí kromě tradičních prohlídek také možnost zarezervovat si zážitkovou trasu zvanou Po stopách Nagela. Prohlídka trvá přibližně tři hodiny a je vedena zkušenými jeskyňáří. Před vstupem do jeskyní obdržíte povinnou výstroj, kterou jsou helmy, čelovky a rukavice. V rámci této trasy se podíváte do spodních pater jeskyně, které nejsou běžným návštěvníkům přístupné. Prohlídka je vhodné jen pro ty odvážné, čeká vás totiž dobrodružství jako lezení po visutém žebříku, brodění se potokem nebo plazení se blátem. Celou dobu vás při tom budou doprovázet netopýři visící po stěnách.

Kromě speciální prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyní si můžete vyzkoušet jednodenní speleologický program. V rámci tohoto programu si budete moct prohlédnout nepřístupné části krasového propadání s jedinečnou krápníkovou výzdobou. Nejedná se samozřejmě o nic jednoduchého, v rámci této prohlídky se budete například muset brodit ledovým potokem či slézat po kovových žebřících. V rámci tohoto programu si také budete moct vyzkoušet takzvanou jednolanovou techniku užívanou při vertikálních prostupech jeskyní. V ceně speleologického programu je zapůjčení veškeré potřebné techniky a vybavení, jako jsou kombinézy, boty a přilby.

Penzion MACOCHA - malebný penzion Moravský kras nabízející levné ubytování Moravský kras