Golf na jižní Moravě

Golf je možné zařadit mezi oblíbené venkovní sporty, přičemž jeho popularita čím dál více roste. O tom vypovídá také fakt, že Česká republika patří k nejrychleji rostoucím oblastem golfové turistiky. Na našem území naleznete přes osmdesát golfových hřišť. Jižní Morava je přitom pro hráče golfu lákavá nejen díky atraktivním hřištím a doplňkovým službám, ale také díky celé řadě aktivit, které se dají na jižní Moravě uskutečňovat.

Prvním golfovým hřištěm na jižní Moravě je areál Kaskáda. Ten funguje od přelomu let 2006 a 2007, jeho velikou výhodou je umístění – nachází se pouze devět kilometrů od města Brna. Pro návštěvníky je zde k dispozici sedmadvacet jamek, začátečníci pak mají možnost trénovat na takzvané akademii pro veřejnost, kde je šest jamek. V areálu se nachází také ubytování, restaurace a veškeré potřebné služby – jako například půjčovna holí a vozíků. V blízkém okolí se pak nachází celá řada atraktivit, které si mohou návštěvníci prohlídnout, a to například hrad Veveří či pevnost Pernštejn.

Další golfové hřiště se nachází ve Slavkově u Brna. Funguje od roku 2001, v roce 2003 bylo rozšířeno na osmnáct jamek. Kromě osmnáctijamkového mistrovského hřiště se v areálu ještě nachází veřejné hřiště s šesti jamkami. Toto golfové hřiště je atraktivní hlavně díky zajímavým přírodním překážkám, vodním plochám a hlubokým bunkrům. V areálu se opět nachází restaurace, ubytování a doplňkové služby. Protože se golfové hřiště nachází blízko památkové zóny Slavkovské bojiště, návštěvníci golfového areálu by si neměli nechat uniknout příležitost toto historické místo navštívit.

Golfové hřiště Kořenec je otevřeno od roku 2005, jeho návštěvníci mají možnost využít osmnácti jamek, které se v areálu nacházejí. Toto golfové hřiště je umístěno v malebné přírodě, v blízkosti celé řady přírodních atraktivit, zejména pak Moravského krasu.

Nejstarším golfovým areálem nacházejícím se na jižní Moravě je hřiště Brno – Autodrom. Bylo otevřeno již v roce 1988. Jedná se o fyzicky náročnější golfové hřiště, kde se nachází celkem devět jamek. V areálu sice není možnost ubytování, jak tomu je u ostatních zmíněných hřišť, ale pro návštěvníky je tu zřízeno občerstvení a možnost zapůjčení golfových holí a vozíků.

Penzion MACOCHA - malebný penzion Moravský kras nabízející levné ubytování Moravský kras