Netradiční zážitky v Moravském krasu

Dovolená v Moravském krasu nemusí být jen o relaxování a turistice, můžete si ji zpestřit nějakým adrenalinovým zážitkem. Tím proměníte váš pobyt v nezapomenutelný. Vedení jeskyní Moravského krasu umožňuje prožít návštěvníkům nezapomenutelné prohlídky, a to prostřednictvím zážitkových programů, které pořádá. Programy jsou rozděleny do kategorií podle obtížnosti, některé z nich jsou vhodné pro rodiny s dětmi, jiné jen pro silnější povahy a milovníky adrenalinu.

Pro rodiny s dětmi jsou připraveny programy s názvem Skřítek a Opičák, během kterých se všichni vžijí do rolí jeskyňářů, obdrží vybavení, jako jsou přilba, čelovka a kombinéza, a prolezou tajemné chodby zdejších jeskyní.

Ti náročnější se mohou účastnit Speleo-Feraty programů. Celkem jsou v nabídce tři programy, během kterých musí účastníci překonat terén plný prolízaček, plazivek, propastí či lanových traverzů. Během tohoto dobrodružství se také dozvíte spoustu informací týkajících se speologie či speleoalpinismu.

Milovníci adrenalinové zábavy by se určitě měli účastnit Speleo-Canyoningu. Během této akce vás čeká brodění koryty řek, sklouzávání se po přírodních tobogánech či plavba křišťálově průzračnou vodou.

Další možností je adrenalinová trasa pořádaná ve Sloupsko-šošůvských jeskyních, na kterou se normální návštěvníci nedostanou. Jedná se o tříhodinovou prohlídku, během které vás čeká například plazení se v blátě či brodění se potokem. Po visutém žebříku se dostanete až do spodních pater Sloupských jeskyní, které jsou přístupné jen vybraným jedincům. Na závěr pak dostanete pamětní list, který vám tento jedinečný zážitek bude připomínat.

Penzion MACOCHA - malebný penzion Moravský kras nabízející levné ubytování Moravský kras